<<Վահագն Ղալումյան>> ՍՊԸ Հովքի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի 1-ին տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. մայիսի 10-ին, ժամը 12:00-ին Տավուշի մարզի Դիլիջանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Վահագն Ղալումյան» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Տավուշի մարզի Հովքի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի 1-ին տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на 1-ом участке Овкского месторождения песчано-гравийного смеси / ООО «Ваагн Галумян»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 10-го мая 2019г. в 12:00 в здании муниципалитета Дилижана Тавушского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Ваагн Галумян» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на 1-ом участке Овкского месторождения песчано-гравийного смеси Тавушского марза (2-ое обсуждение).