<<Բազալտ 7>> ՍՊԸ ՀՀ Սյունիքի մարզի Անգեղակոթի բազալտի հանքավայրի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2019թ. մայիսի 2-ին ժամը 14:00-ին Սյունիքի մարզի Սիսիանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Բազալտ 7>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սյունիքի մարզի Անգեղակոթի բազալտի հանքավայրի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания o добычe Ангегакотского месторождения базальтов Сюникского марза РА / ООО «Базальт 7»
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 2-го мая 2019г. в 14:00 в здании муниципалитетa Сисианa Сюникского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Базальт 7» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду промдобычи Ангегакотского месторождения базальтов Сюникского марза (4-ое общественное обсуждение).