<<Էյ Թի Էմ ԷՍ Սոլյուշնս>> <<Արեշ>> 110/35/6 կՎ, <<Կիրճ>> 110/6 Կվ, <<Կանթեղ>>110/6 կՎ, <<Մաշտոց>> 110/10, <<Քարհանք>> 110/10 կՎ ենթակայանների յուղահեռացման համակարգերի վերակառուցման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. ապրիլի 30-ին ժամը 11:00-ին Երևանի քաղաքապետարանում (Արգիշտի փողոց 1 հասցեում) տեղի կունենան <<Էյ Թի Էմ ԷՍ Սոլյուշնս>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված` <<Արեշ>> 110/35/6 կՎ, <<Կիրճ>> 110/6 Կվ, <<Կանթեղ>>110/6 կՎ, <<Մաշտոց>> 110/10, <<Քարհանք>> 110/10 կՎ ենթակայանների յուղահեռացման համակարգերի վերակառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտերի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ, ք. Երևան Բուզանդի 1/3 հասցեում, բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am /հեռ. 011-22-02-1

Состоятся общественные слушания по реконструкции подстанций <<Ареш>> 110/35/6 кВ, <<Кирч>> 110/6 кВ, <<Кантех>> 110/6 кВ, <<Маштоц>> 110/10 кВ, <<Каранк>> 110/10 кВ / ООО «Эй Ти Эм Эс Солюшенс»
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 30-го апреля 2019г. в 11:00 в мэрии Еревана состоятся общественные слушания представленной ООО «Эй Ти Эм Эс Солюшенс» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду реконструкции системы разделения масла подстанций <<Ареш>> 110/35/6 кВ, <<Кирч>> 110/6 кВ, <<Кантех>> 110/6 кВ, <<Маштоц>> 110/10 кВ, <<Каранк>> 110/10 кВ.