<<Վառմաշ>> ՍՊԸ Տավուշի մարզի Խաշթառակի ավազակոպճային խառնուրդի երևակումում 2019թ. ընթացքում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. ապրիլի 19-ին, ժամը 12:00-ին Տավուշի մարզի Խաշթառակի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Վառմաշ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Տավուշի մարզի Խաշթառակի ավազակոպճային խառնուրդի երևակումում 2019թ. ընթացքում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания o геологических работ на 2019 г. на проявлении песчанно-гравийной смеси Хаштарака Тавушской области / ООО <<Вармаш>>
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 19-го апреля 2019г. в 12:00 в здании муниципалитета Хаштарака Тавушского марза состоятся общественные слушания представленной ООО <<Вармаш>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду геологических работ на 2019г. на проявлении песчанно-гравийной смеси Хаштарака Тавушской области (2-й этап).