<<Ագրա>> ՍՊԸ-ի Ագրակի տուֆի երևակման տեղամասում 2019թ. Կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. ապրիլի 18-ին ժամը 12:00-ին, Արագածոտնի մարզի Ագարակավանի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Ագրա>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված, Արագածոտնի մարզի Ագրակի տուֆի երևակման տեղամասում 2019թ. Կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Состоятся общественные слушания о геологических исследованиях на 2019г. на территории Агракского проявления туфа / ООО «Агра»
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ в установленном 18-го апреля 2019г. в 12:00 в здании муниципалитета Агаракавана Арагацотнской области состоятся общественные слушания представленных ООО «Агра» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду планируемого геологического исследования на 2019г. на территории Агракского проявления туфа в Арагацотнском марзе.