<<Լույս Գազ>> ՍՊԸ Ալափարս գյուղի Չարենցավան խճուղի թիվ 14 և 16 հողամասերում ավտոգազալցաճնշակայանի կառուցման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. ապրիլի 11-ին, ժամը 11-00-ին Կոտայքի մարզի Չարենցավանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Լույս Գազ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Ալափարս գյուղի Չարենցավան խճուղի թիվ 14 և 16 հողամասերում ավտոգազալցաճնշակայանի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания о строительстве автогазозаправочной станции на земельных участках № 14 и 16 Чаренцаванского шоссе села Алапарс / ООО «Луйс Газ»
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն  от 19.11.2014г. 11-го апреля 2019г. в 11:00 в здании муниципалитета Чаренцавана Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Луйс Газ» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства автогазозаправочной станции на земельных участках № 14 и 16 Чаренцаванского шоссе села Алапарс (2-ое обсуждение).