<<Ավ Սթոնե>> Կաթնաղբյուրի տուֆի հանքավայրի «Սիփան» տեղամասում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. ապրիլի 12-ին ժամը 12:00-ին, Արագածոտնի մարզի Կաթնաղբյուրի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Ավ Սթոնե>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված, Կաթնաղբյուրի տուֆի հանքավայրի «Սիփան» տեղամասում երկրաբանական ուսումնասիրության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումները։

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку работ по геологическому исследованию на участке «Сипан» месторождения туфа Катнахбюра / ООО «Ав Стоне»
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 12-го апреля 2019г. в 12:00 в здании муниципалитета Катнахбюра Арагацотского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Ав Стоне» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по геологическому исследованию на участке «Сипан» месторождения туфа Катнахбюра.