<<Տավուշի ՃՇՇ>> ՓԲԸ Չինարիի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, Ձեր լիազորությունների շրջանակներում խնդրում եմ 2019թ. ապրիլի 10-ին ժամը 12:30-ին, Տավուշի մարզի Բերդի համայնքապետարանի շենքում կազմակերպել և իրականացնել «Տավուշի ՃՇՇ» ՓԲԸ կողմից նախատեսվող Չինարիի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումները (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на Чинарское месторождения песчано-гравийного смеси / ЗАО «ЭСД Тавуша»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 10-го апреля 2019г. в 12:30 в здании муниципалитетa Берда Тавушского марза РА состоятся общественные слушания представленной ЗАО «ЭСД Тавуша» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на Чинарское месторождения песчано-гравийного смеси (2-ой этап).