<<Մերուժ և Էլեն>> ՍՊԸ Եղնիկի տուֆերի հանքավայրի «Հարավային» տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. ապրիլի 5-ին ժամը 12:00-ին, Արագածոտնի մարզի Եղնիկի համայնքապետարանում տեղի կունենան Արագածոտնի մարզի Եղնիկի տուֆերի հանքավայրի «Հարավային» տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по геологическому исследованию с целью промдобычи полезных ископаемых южного участка месторождения туфов Егника / ООО «Меруж и Елен»
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 5-го апреля 2019г. в 12:00 в здании муниципалитета Егника Арагацотнской области состоятся общественные слушания представленной ООО «Меруж и Елен» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по геологическому исследованию с целью промдобычи полезных ископаемых южного участка месторождения туфов Егника.