<<ՍԻ ԷՍ ՍԻ>> ՍՊ ընկերության Տավուշի մարզի Կույբիշևի գունավոր կոնգլոմերատների հանքավայրի <ԱՋԻ-ՅԱԼ> տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, Ձեր լիազորությունների շրջանակներում խնդրում եմ 2019թ. մարտի  29-ին, ժամը 12:00-ին Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքապետարանի շենքում կազմակերպել և իրականացնել «ՍԻ ԷՍ ՍԻ» ՍՊ ընկերության Տավուշի մարզի Կույբիշևի գունավոր կոնգլոմերատների հանքավայրի <ԱՋԻ-ՅԱԼ> տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на участке "АДЖИ-ЯЛ" Куйбышевского месторождения цветных конгломератов Тавушского марза / ООО «СИ ЭС СИ»
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 29-го марта 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Дилижана Тавушского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «СИ ЭС СИ» заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на участке "АДЖИ-ЯЛ" Куйбышевского месторождения цветных конгломератов Тавушского марза.