<<Շողագա>> ՍՊԸ Ձորագյուղի (Ծակքարի) պեռլիտային ավազների հանքավայրի /2-րդ տեղամասում/ օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. մարտի 28-ին ժամը 12:00-ին, Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղ համայնքում տեղի կունենան <<Շողագա>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված, Ձորագյուղի (Ծակքարի) պեռլիտային ավազների հանքավայրի /2-րդ տեղամասում/ օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ փուլ/։

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на песочных месторождений перлита Дзорагюх (Цаккар) / ООО «Шохага»
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, в установленном порядке 28-го марта 2019г., в 12:00 в здании муниципалитета Дзорагюха Гегаркуникского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Шохага» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду промдобычи полезных ископаемых на песочных месторождений перлита Дзорагюх (Цаккар) (4-й этап).