«Նյու Իդա» ՍՊԸ Կաթնաղբյուրի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 1/87 և 2/87 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. մարտի 25-ին, ժամը 12:00-ին Լոռու մարզի Ստեփանավան համայնքի Կաթնաղբյուր բնակավայրի դպրոցի շենքում տեղի կունենան «Նյու Իդա» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Լոռու մարզի Կաթնաղբյուրի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 1/87 և 2/87 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную ОВОС промдобычи углекислой миниеральной воды из скважин 1/87, 2/87 месторождения углекислых минеральных вод Катнахбюра / ООО «Ню Ида»
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 25-го марта 2019г. в 12:00 здании школы села Катнахбюр Степанаванской общины Лорийской области состоятся общественные слушания представленной ООО «Ню Ида» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду промдобычи углекислой миниеральной воды из скважин 1/87, 2/87 месторождения углекислых минеральных вод Катнахбюра Лорской области (4-й этап).