<<Ի Էյ Էներջի Ըդվայզորի>> ՍՊԸ-ի <<Ախուրյան գետի վրա Կապսի ջրամբարի կառուցման>> վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. մարտի 11-ին ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Ամասիա համանքի ղեկավարի նստավայրում <<Ի Էյ Էներջի Ըդվայզորի>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված <<Ախուրյան գետի վրա Կապսի ջրամբարի կառուցման>> շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Общественные слушания о << Строительстве водохранилища Капса на реке Ахурян >> / ООО <<И Эй Энерджи Эдвайзори>>
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и порядкам установленным Постановлением Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 11-го марта 2019г. в 12:00 в резиденции руководителя общины Амасия Ширакского марза состоятся общественные слушания представленной ООО <<И Эй Энерджи Эдвайзори>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду <<Строительства водохранилища Капса на реке Ахурян>> (2-ой этап).