<<Էյ Թի Էմ ԷՍ Սոլյուշնս>> ՓԲԸ-ի <<Հարավային>> 110/6 կՎ, <<Նաիրիտ>>110/35/6(10) կՎ, <<Ավան>> 110/10 Կվ, <<Կոտայք>> 110/6 կՎ ենթակայանների յուղահեռացման համակլարգերի վերակառուցման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. մարտի 6-ին ժամը 11:00-ին Երևանի քաղաքապետարանում (Արգիշտի փողոց 1) տեղի կունենան <<Էյ Թի Էմ ԷՍ Սոլյուշնս>> ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված <<Հարավային>> 110/6 կՎ, <<Նաիրիտ>>110/35/6(10) կՎ, <<Ավան>> 110/10 Կվ, <<Կոտայք>> 110/6 կՎ ենթակայանների յուղահեռացման համակլարգերի վերակառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտերի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Общественные слушания по реконструкции подстанций <<Южный>> 110/6 кВ, << Наирит>> 110/35/6 (10) кВ, <<Аван>> 110/10 кВ, <<Котайк>> 110/6 кВ / ЗАО «Эй Ти Эм Эс Солюшенс»
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 6-го марта в 11:00 в мэрии Еревана состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Эй Ти Эм Эс Солюшенс» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду реконструкции системы разделения масла подстанций <<Южный>> 110/6 кВ, << Наирит>> 110/35/6 (10) кВ <<Аван>> 110/10 кВ, <<Котайк>> 110/6 кВ.