«Էյ ԷՄ Թի» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արամուսի բազալտի հանքավայրի «Էյ ԷՄ Թի» տեղամասի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն 2019 թ. մարտի 1-ին ժամը 12.00-ին Կոտայքի մարզի Արամուսի համայնքապետարանում ապահովել «Էյ ԷՄ Թի» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արամուսի բազալտի հանքավայրի «Էյ ԷՄ Թի» տեղամասի արդյունահանման նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության հանրային քննարկումների իրականացումը /2-րդ հանրային քննարկում/:

Общественные слушания о добыче на участке «Эй Эм Ти» Арамусского месторождения базальта / ООО «Эй Эм Ти»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, 1-го марта 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Арамуса Котайкского марза РА обеспечить осуществление общественных обсуждений представленной ООО «Эй Эм Ти» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи на участке «Эй Эм Ти» Арамусского месторождения базальта (2-й этап).