<<Դեմեր>> ՍՊԸ-ի Կոտայքի մարզի Արամուսի բազալտի հանքավայրի «Դեմեր-1» տեղամասում 2019-2020թթ. երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. փետրվարի 19-ին ժամը 12:00-ին, Կոտայքի մարզի Արամուս համայնքում տեղի կունենան <<Դեմեր>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված, Կոտայքի մարզի Արամուսի բազալտի հանքավայրի «Դեմեր-1» տեղամասում 2019-2020թթ. երկրաբանական ուսումնասիրության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Общественные слушания о геологических изучениях на период с 2019 по 2020 на участке «Демер-1» Арамусского месторождения базальтов / ООО «Демер»
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 19-го февраля 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Арамуса Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Демер» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду геологического изучения на период с 2019 по 2020 годы на участке «Демер-1» Арамусского месторождения базальтов.