«Տնա-Շին Աշոտ» ՍՊԸ Հոկտեմբերյանի ավազակոպճագլաքարային խառնուրդի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. փետրվարի 11-ին, ժամը 12:00-ին Արմավիրի մարզի Տանձուտի համայնքապետարանի շենքում ապահովել «Տնա-Շին Աշոտ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Հոկտեմբերյանի ավազակոպճագլաքարային խառնուրդի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման և դրա փորձաքննական գործընթացի վերաբերյալ քննարկումներ /2-րդ փուլ/:

Общественные слушания о добыче полезных ископаемых на Октемберянское месторождения песчано-гравийного смеси / ООО «Тна-Шин Ашот»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 11-го февраля 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Тандзута Армавирского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Тна-Шин Ашот» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на Октемберянское месторождения песчано-гравийного смеси (2-й этап).