<<Ռուբիզոն>> ՍՊԸ-ի Արագածոտնի մարզի Օթևանի տուֆերի երևակման տարածքում 2019թ.-ին կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, փետրվարի 12-ին ժամը 12:30-ին Արագածոտնի մարզի Օթևանի համանքապետարանում տեղի <<Ռուբիզոն>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված <<Արագածոտնի մարզի Օթևանի տուֆերի երևակման տարածքում 2019թ.-ին կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների>> նախատեսվող գործունեության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Общественные слушания о геологических исследованиях на 2019г. на территории Отеванского проявления туфа в Арагацотнском марзе / ООО «Рубизон»
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ в установленном порядке 12-го февраля 2019г. в 12:30 в здании муниципалитета Отевана Арагацотнской области состоятся общественные слушания представленных ООО «Рубизон» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду геологоразведочных работ на 2019г. на территории Отеванского проявления туфа в Арагацотнском марзе (2-й этап).