<< Էյ ԷՄ Թի>> ՍՊԸ Արամուսի բազալտի հանքավայրի «Էյ ԷՄ Թի» տեղամասի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումները չեղյալ համարելու վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն 2019թ. հունվարի 24-ին, ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի արամուսի համայնքպետարանում նախատեսվող «Էյ ԷՄ Թի» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արամուսի բազալտի հանքավայրի «Էյ ԷՄ Թի» տեղամասի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումները (2-րդ փուլ) չեղյալ են համարվում, նախնական գնահատման հայտի լրակազմման անհրաժեշտությունից ելնելով:

Общественные слушания о добыче на участке «Эй Эм Ти» Арамусского месторождения базальта отменяются / ООО «Эй Эм Ти»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, общественные слушания представленной ООО «Эй Эм Ти» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи на участке «Эй Эм Ти» Арамусского месторождения базальта (2-й этап), запланированные 24-го января 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Арамуса Котайкского марза РА, отменяются исходя из необходимости заполнения заявки на предварительную оценку.