«Աբգարյան եղբայրներ» ՍՊԸ Եղվարդի հրաբխային խարամի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն 2019թ հունվարի 31-ին, ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Եղվարդի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Աբգարյան եղբայրներ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Եղվարդի հրաբխային խարամի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «Братья Абгарян» заявки на предварительную оценку добычии полезных ископаемых из месторождения вулканских шлаков Егварда
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն  от 19.11.2014г. 31-го января 2019г. в 12:00   в здании муниципалитетa  Егварда Котайкского марза состоятся общественные слушания  представленной ООО «Братья Абгарян» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых из месторождения вулканских шлаков Егварда.