«Մեծն Հովնան» ՍՊԸ Արաքսավանի ավազի և կոպճի հանքավայրի Մեծն Հովնան տեղամասի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն 2019թ. հունվարի 23-ին ժամը 12:00-ին Արարատի մարզի Արաքսավանի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Մեծն Հովնան>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արաքսավանի ավազի և կոպճի հանքավայրի Մեծն Հովնան տեղամասի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ փուլ/:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «Мецн Овнан» отчета об оценке воздействия на окружающую среду добычи участка Мецн Овнана Араксаванского месторождения песка и гравия
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 23-го января 2019г., в 12:00 в здании муниципалитетa Араксавана Араратского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Мецн Овнан» отчета об оценке воздействия на окружающую среду добычи участка Мецн Овнана Араксаванского месторождения песка и гравия /4-й этап/.