«Հույս-Մոտոր» ՍՊԸ բանեցրած թթվային մարտկոցների հավաքման, պահեստավորման և տեղափոխման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն 2019թ. հունվարի 23-ին ժամը 12:00-ին Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանի Արին-Բերդ 17 հասցեում տեղի կունենան <<Հույս-Մոտոր>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված բանեցրած թթվային մարտկոցների հավաքման, պահեստավորման և տեղափոխման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «Уйс-Мотор» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду сбора, хранения и транспортировки отработанных кислотных батарей.
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, 23-го января 2019г., в 12:00 в Ереване по адресу: Арин-Берд 17 состоятся общественные слушания представленной ООО «Уйс-Мотор» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду сбора, хранения и транспортировки отработанных кислотных батарей.