«Կապանի ԼՀԿ» ՓԲԸ Շահումյան բնակավայրի տարածքում տեղի ունեցած փլուզման հետևանքների վերացման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն 2019թ. հունվարի 15-ին, ժամը 14:30-ին Սյունիքի մարզի Կապանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Կապանի ԼՀԿ» ՓԲԸ կողմից ներկայացված Շահումյան բնակավայրի տարածքում տեղի ունեցած փլուզման հետևանքների վերացման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Капанский ГОК» заявки на предварительную ОВОС работ по устранения последствий распада произошедший на территории села Шаумян
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, 15-го января 2019г. в 14:30 в здании муниципалитетa Капана Сюникского марза РА состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Капанский ГОК» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по устранения последствий распада произошедший на территории села Шаумян (4-й этап).