<<Սյուզի-Հրաչյա>> ՍՊ ընկերության Ձորագյուղի (Ծակքարի) պեռլիտային ավազների հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. հունվարի 15-ին ժամը 12:00-ին, Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղ համայնքում տեղի կունենան <<Սյուզի-Հրաչյա>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված, Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղի (Ծակքարի) պեռլիտային ավազների հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Состоятся общественные слушания представленной ООО «Сюзи-Грачья» заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на песочных месторождений перлита Дзорагюх (Цаккар)
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, в установленном порядке 15-го января 2019г., в 12:00 в здании муниципалитета Дзорагюха Гегаркуникского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Сюзи-Грачья» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду промдобычи полезных ископаемых на песочных месторождений перлита Дзорагюх (Цаккар) Гегаркуникский марз РА.