<<Գաջ>> ՓԲ ընկերության Ջրվեժի գիպսատար կավերի և բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. հունվարի 11-ին ժամը 12:00-ին Երևան քաղաքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Գաջ>> ՓԲ ընկերության Ջրվեժի  գիպսատար կավերի և բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Гадж» заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на месторождений гипсоносных глин и базалтьа
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 11-го января 2019г. в 11:00 в здании мэрии Еревана состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Гадж» заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на месторождений гипсоносных глин и базальта Джрвежа (2-ое общественное обсуждение).