<<ՍՎ ջուր>> ՍՊԸ Կոտայքի մարզի Արզնիի ածխաթթվային հանքային ջրերի հանքավայրի թիվ 6/64 հորատանցքի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2019թ. հունվարի 9-ին ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Արզնիի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<ՍՎ ջուր>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի մարզի Արզնիի ածխաթթվային հանքային ջրերի հանքավայրի թիվ 6/64 հորատանցքի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную ОВОС промдобычи углекислой минеральной воды Арзни из скважины 6/64, месторождения углекислых минеральных вод Арзни Котайкской области / ООО << СВ Джур>>
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 9-го января 2019г. в 12:00 в здании муниципалитета Арзни Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО << СВ Джур>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду промдобычи углекислой минеральной воды Арзни из скважины 6/64, месторождения углекислых минеральных вод Арзни Котайкской области (4-ое общественное обсуждение).