«Սիսիան- ՇԻԿ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված Հացավանի ավազակոպճագլաքարային խառնուրդի հանքավայրի (Սիսիան գետի ձախափնյա մասի ողողահուն) օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. դեկտեմբերի 18-ին, ժամը 14:00-ին Սիսիանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Սիսիան- ՇԻԿ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված Սյունիքի մարզի Հացավանի ավազակոպճագլաքարային խառնուրդի հանքավայրի (Սիսիան գետի ձախափնյա մասի ողողահուն) օգտակար հանածոյի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Сисиан- ШИК» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на Ацаванском песчано-гравийном месторождении
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 14-го декабря 2018г. в 15:00 в здании муниципалитетa Капана Сюникского марза РА состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Сисиан- ШИК» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на Ацаванском песчано-гравийном месторождении (2-ое общественные обсуждение).