«Կապանի ԼՀԿ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված " Գեղանուշի պոչամբարի անվտանգությունն ու հուսալիությունը բարձրացնելու աշխատանքներ վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով  2018թ. դեկտեմբերի 14-ին, ժամը 15.00-ին Կապանի համայնքապետարանում /հասցեն, Սյունիքի մարզ, ք. Կապան, Արամ Մանուկյան փող., 5ա շենք/, տեղի կունենան «Կապանի ԼՀԿ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված «Գեղանուշի պոչամբարի անվտանգությունն ու հուսալիությունը բարձրացնելու աշխատանքների» վերաբերյալ հանրային քննարկում (երկրորդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Капанский ГОК» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду по «работ по повышению безопасности и надежности Геганушского хвостохранилища»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 14-го декабря 2018г. в 15:00 в здании муниципалитетa Капана Сюникского марза РА состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Капанский ГОК» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду по «работ по повышению безопасности и надежности Геганушского хвостохранилища» (второе общественные обсуждение).