<<Ագապե>> ՍՊԸ ՀՀ տարածքի 6-րդ պայմանական տարածքում Կապանի համայնքում նախատեսվող նավթի և բնական գազի երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. դեկտեմբերի 11-ին ժամը 11:00-ին Սյունիքի  մարզի Կապանի հանայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Ագապե» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ տարածքի 6-րդ պայմանական տարածքում Կապանի համայնքում նախատեսվող նավթի և բնական գազի երկրաբանական ուսումնասիրության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную ОВОС работ по геологическому исследованию на наличие нефти и природного газа на 6-м условном блоке территории общины Капан / ООО "Агапе"
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 11-го декабря 2018г. в 11:00 в здании муниципалитета Капана Сюникского марза состоятся общественные слушания представленной ООО “Агапе” заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по геологическому исследованию на наличие нефти и природного газа на 6-ом условном блоке территории общины Капан (2-ое общественное обсуждение).