Կապան համայնքի միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014 թ. ՀՕ-110-Ն/ 26-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և 7-րդ, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014 թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի 4-րդ գլխի 36-րդ մասերով սահմանված կարգով 2018 թ. դեկտեմբերի 5-ին, ժամը 11.00-ին ՀՀ Սյունիքի մարզի Կապանի համայնքապետարանում տեղի կունենան համայնքի միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի նախագծի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հիմնական փուլի (4-րդ լսում) հանրային լսումներ։
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում (mnp.am), ք.Երևան, Փ. Բուզանդի 1/3 հասցեում, Կապանի համայնքապետարանում, հեռ. 011 22 02 18։

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду документа комбинированного пространственного планирования для микрорегионального уровня общины Капан
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 4-го декабря 2018г. в 15:30 в здании муниципалита Капана Сюникского марза РА состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду документа комбинированного пространственного планирования для микрорегионального уровня общины Капан (4-ое слушание).
С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, в муниципалитете Капана, по тел. 011/22-02-18, 010 57 51 01-604.