Գորիսի համայնքի միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014 թ. ՀՕ-110-Ն/ 26-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և 7-րդ, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014 թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի 4-րդ գլխի 36-րդ մասերով սահմանված կարգով 2018 թ. դեկտեմբերի 4-ին, ժամը 11.00-ին ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորիսի համայնքապետարանում տեղի կունենան համայնքի միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի նախագծի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հիմնական փուլի (4-րդ լսում) հանրային քննարկումներ։
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում (mnp.am), ք.Երևան, Փ. Բուզանդի 1/3 հասցեում, Գորիսի համայնքապետարանում, հեռ. 011 22 02 18:

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду документа комбинированного пространственного планирования для микрорегионального уровня общины Горис
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 4-го декабря 2018г. в 11:00 в здании муниципалита Гориса Сюникского марза РА состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду документа комбинированного пространственного планирования для микрорегионального уровня общины Горис (4-ое слушание).
С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, в муниципалитете Гориса, по тел. 011/22-02-18, 010 57 51 01-604.