<<Տիգարբո>> ՍՊԸ Նորագյուղի անդեզիտաբազալտների հանքավայրի բացահանքի ընդլայնման և շահագործման ժամկետների երկարացման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկում
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. նոյեմբերի 13-ին ժամը 14:00-ին Կոտայքի մարզի Նոր Գյուղի համայնքապետարանում տեղի կունենա <<Տիգարբո>> ՍՊԸ Նորագյուղի անդեզիտաբազալտների հանքավայրի բացահանքի ընդլայնման և շահագործման ժամկետների երկարացման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկում:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «Тигарбо» заявки о продлении срока эксплуатаци и расширении на месторождения андезито-базальтов Норагюха
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, 13-го ноября 2018г. в 14:00 в здании муниципалитетa Норагюха Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Тигарбо» заявки о продлении срока эксплуатаци и расширении на месторождения андезито-базальтов Норагюха.