<<Հրազդան ցեմենտ քորփորեյշն>> ՍՊԸ Մաքրավանի մերգելական կրաքարերի հանքավայրի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկում
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. նոյեմբերի 9-ին ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Հրազդանի համայնքապետարանում տեղի կունենա Մաքրավանի մերգելական կրաքարերի հանքավայրի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկում:

Состоятся общественные слушания отчета об оценке воздействия на окружающую среду месторождения мергельного известняка Макравана / ООО «Раздан цемент корпорейшн»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 9-го ноября 2018г. в 12:00 в здании муниципалитета Раздана Котайкского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Раздан цемент корпорейшн» отчета об оценке воздействия на окружающую среду месторождения мергельного известняка Макравана.