<<Գեոռեյդ>> ՓԲԸ Սալվարդ սարի հյուսիս-արևելյան լանջի երկրաբանաորոնողական աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. նոյեմբերի 8-ին ժամը 14:00-ին Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքում՝ Սիսական 31 հասցեում տեղի կունենան Սալվարդ սարի հյուսիս-արևելյան լանջի երկրաբանաորոնողական աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания представленной ЗАО <<Георейд>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду геологоразведочные работы на северо-восточном склоне горы Сальвард
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 8-го ноября 2018г. в 14:00 на Сисакан 31, общины Сисиан Сюникского марза состоятся общественные слушания представленной ЗАО <<Георейд>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду геологоразведочные работы на северо-восточном склоне горы Сальвард.