Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության դեսպանատան կառուցման աշխատանքային նախագծի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. նոյեմբերի 7-ին ժամը 12:00-ին Երևան քաղաքի Իսակովի պողոտա 19 հասցեում տեղի կունենան Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության դեսպանատան կառուցման աշխատանքային նախագծի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду рабочего проекта строительства посольства Китайской Народной Республики
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 7-го ноября 2018г. в 12:00 на проспекте Исакова 19  в городе Ереван состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду рабочего проекта строительства посольства Китайской Народной Республики.