<<Ֆիրմա Կռունկ>> ՍՊԸ Արթիկի հրաբխային տուֆերի հանքավայրի հարավային տեղամասի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. հոկտեմբերի 23-ին, ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Պեմզաշեն համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Ֆիրմա Կռունկ>> ՍՊԸ կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի Արթիկի հրաբխային տուֆերի հանքավայրի հարավային տեղամասի ընդլայնված բացհանքից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության վերաբերյալ նախնական գնահատման հայտի հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «Фирма Крунк» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду проекта эксплуатации южного участка Артикского месторождения вулканических туфов
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 23-го октября 2018г. в 12:00 в здании муниципалитета общины Пемзашен Ширакской области состоятся общественные слушания представленной ООО «Фирма Крунк» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду проекта эксплуатации южного участка Артикского месторождения вулканических туфов.