<<Գաջ>> ՓԲԸ Գաջահանի գիպսատար կավերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. հոկտեմբերի 17-ին ժամը 12:00-ին Երևան քաղաքի քաղաքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Գաջ>> ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված Գաջահանի գիպսատար կավերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ, ք. Երևան Բուզանդի 1/3 հասցեում, բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, հեռ. 011-22-02-17:

Состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Гадж» заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на месторождений гипсоносных глин
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 4-го сентября 2018г. в 12:00 в здании мэрии Еревана состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Гадж» заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на месторождений гипсоносных глин (2-ое общественное обсуждение).