<<Ակո Տուֆ>> ՍՊԸ Լուկաշինի տուֆի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ սեպտեմբերի 24-ին, ժամը 12.00-ին Արագածոտնի մարզի Նոր Ամանոսի համայնքապետարանում ապահովել «Ակո Տուֆ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Լուկաշինի տուֆի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am ), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18, 011/22-02-17:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «Ако Туф» заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на месторождений туфа Лукашина
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 24-го сентября 2018г. в 12:00 в здании муниципалитета Нор-Аманоса Арагацотского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Ако Туф» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду промдобычи полезных ископаемых на месторождений туфа Лукашина.