<<ՄԼ Մայնինգ>> ՍՊԸ Արտենիի պեռլիտային ավազների հանքավայրի հարավային տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. սեպտեմբերի 4-ին, ժամը 12.00-ին Արագածոտնի մարզի Արևուտի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<ՄԼ Մայնինգ>> ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արտենիի պեռլիտային ավազների հանքավայրի հարավային տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, ք. Երևան, Կոմիտաս 29 հասցեում, հեռ. 010221568, 010220218

Состоятся общественные слушания представленной ООО «МЛ Майнинг» заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на южном части песчаных месторождений перлита Артени
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 4-го сентября 2018г. в 12:00 в здании муниципалитета Аревута Арагацотнского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «МЛ Майнинг» заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на южном части песчаных месторождений перлита Артени.