<< ՄԷՍ սթոուն>> ՍՊԸ-ի Արարատի տրավերտինի և կավերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների նախագծի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2018թ. հուլիսի 9-ին, ժամը 11:00-ին Արարատի մարզի Գոռավանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «ՄԷՍ սթոուն» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արարատի տրավերտինի և կավերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «МЭС стоун» заявки на предварительную ОВОС промдобычи полезных ископаемых Араратского месторождения травентинов и глин
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и порядкам установленным Постановлением Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 9-го июля в 11:00 в здании муниципалитетa Горавана Араратской состоятся общественные слушания представленной ООО «МЭС стоун» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду промдобычи полезных ископаемых Араратского месторождения травентинов и глин.
С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы РА www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул.Комитаса 29, по тел. 010/22-02-18, 010/22-15-68.