<<Կապանի ԼՀԿ>> ՓԲԸ-ի Շահումյան բնակավայրի տարածքում տեղի ունեցած փլուզման հետևանքների վերացման աշխատանքների նախագծի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2018թ. հուլիսի 4-ին, ժամը 15:00-ին Սյունիքի մարզի Կապանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Կապանի ԼՀԿ» ՓԲԸ կողմից ներկայացված Շահումյան բնակավայրի տարածքում տեղի ունեցած փլուզման հետևանքների վերացման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Капанский ГОК» заявки на предварительную ОВОС работ по устранения последствий распада произошедший на территории села Шаумян
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, 4-го июля 2018г. в 15:00 в здании муниципалитетa Капана Сюникского марза РА состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Капанский ГОК» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по устранения последствий распада произошедший на территории села Шаумян