<<Դեմեր>> ՍՊԸ-ի Արամուսի բազալտի հանքավայրի <<Դեմեր>> տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման նախագծի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2018թ. հուլիսի 3-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Կոտայքի մարզի Արամուսի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Դեմեր» ՍՊԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Կոտայքի մարզի Արամուսի բազալտի հանքավայրի <<Դեմեր>> տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «Демер» заявки на предварительную ОВОС добычи полезных ископаемых на участке «Демер» Арамусского месторождения базальтов.
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, 3-го июля 2018г. в 12:00 в здании муниципалитетa Арамуса Котайкского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Демер» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на участке «Демер» Арамусского месторождения базальтов