<<Դավիթ Փարեմուզյան>> ՍՊԸ-ի Բորբորթի դիաբազային պորֆիրիտների հանքավայրի Քարալանջ տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման նախագծի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2018թ. հունիսի 29-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Լոռու մարզի Թումանյանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Դավիթ Փարեմուզյան» ԱՁ կողմից ներկայացված ՀՀ Լոռու մարզի Բորբորթի դիաբազային պորֆիրիտների հանքավայրի Քարալանջ տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания представленной ОАО «Давид Паремузян» заявки на предварительную ОВОС добычи полезных ископаемых на участке Караландж Борбортского месторождения порфиритов.
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, 29-го июня 2018г. в 12:00 в здании муниципалитетa Туманяна Лорского марза РА состоятся общественные слушания представленной ОАО «Давид Паремузян» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду  добычи полезных ископаемых на участке Караландж Борбортского месторождения порфиритов.