<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի 5-րդ գլխով սահմանված կարգով 2018թ հունիսի 19-ին, ժամը 14.00-ին Արագածոտնի մարզի՝ Արագածավան համայնքի նեկայացուցչի նստավայում տեղի կունենա <<Օբսիդիան Վեժ>> ՍՊԸ կողմից ներկայացված <<Արագածոտնի մարզի Արթինլեռի օբսիդիանի հանքավայրի առաջին տեղամասի արդյունահանման աշխատանքների>> շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային ծանուցում և քննարկումներ /երկրորդ փուլ/:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ Արագածոտնի մարզի Արագածավան համայնքի նեկայացուցչի նստավայում, <<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննական կենտրոն>> ՊՈԱԿ-ում /ք. Երևան, Կոմիտաս 29 հասցեում/, Բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, հեռ. 010221568, 010220218:

In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the 5th part of the Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on June 19, at 14:00 public reviews will be held at the Residence of Representative of Aragatavan community, Aragacotn Region, over the preliminary  evaluation bid for environmental impact of mineral prospecting in the first section of Artinler obsidian mine, Aragacotn region, submitted by “Obsidian Vezh” LLC/Phase II /.
The project documents can be found at the Residence of Representative of Aragatavan community, Aragacotn Region, the RA “Nature Protection Expertise” CJSC (Yerevan, 29 Komitas), the RA Ministry of Nature Protection official website (www.mnp.am), (tel. 22-15-68, 22-02-18).