<<Նյու Իդա>> ՍՊԸ Կոտայքի մարզի Սոլակի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 34/70 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. հունիսի 13-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Կոտայքի մարզի Չարենցավան համայնքի Բջնի բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Նյու Իդա» ՍՊԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Կոտայքի մարզի Սոլակի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 34/70 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Public reviews will be held over mineral water extraction from 34/70 well of Solak carbonated mineral mine, submitted by “New Ida” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order on June 13, at 12:00 public reviews will be held at the Residence of Head of Bjni settlement, Charencavan community administration, Kotayk Region, over the pre-evaluation bid for environmental impact of mineral water extraction from 34/70 well of Solak carbonated mineral mine, submitted by “New Ida” LLC /Public Review II/.
The project documents can be found in the RA “Nature Protection Expertise” CJSC (Yerevan, 29 Komitas), the RA Ministry of Nature Protection official website (www.mnp.am), (tel. 22-02-18,).