<<Նյու Իդա>> ՍՊԸ Կոտայքի մարզի Սոլակի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 34/70 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. հունիսի 13-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Կոտայքի մարզի Չարենցավան համայնքի Բջնի բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Նյու Իդա» ՍՊԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Կոտայքի մարզի Սոլակի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 34/70 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 13-го июня 2018г. в 12:00 в резиденции административного руководителя деревни Бджни община Чаренцаван Котайкского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Ню Ида» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду промдобычи углекислой миниеральной воды из скважин 34/70, месторождения углекислых минеральных вод Солаки Котайкской области РА (2-ое общественное обсуждение).
С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул.Комитаса 29, по тел. 22-02-18, 22-15-68: