<<Շողագա>> ՍՊԸ Ձորագյուղի (Ծակքարի) պեռլիտային ավազների հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. հունիսի 6-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղի (Ծակքարի) համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Շողագա>> ՍՊԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղի (Ծակքարի) պեռլիտային ավազների հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների նախնական գնահատման հայտի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում (mnp.am), ք. Երևան, Կոմիտաս 29 հասցեում, Ձորագյուղի համայնքապետարանում, հեռ. 22-02-18, 22-15-68, 093092116:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «Шохага» заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на песочных месторождений перлита Дзорагюх (Цаккар)
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն  от 19.11.2014г. 6-го июня 2018г. в 12:00   в здании муниципалитета  Дзорагюха Гегаркуникского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Шохага» заявки на предварительную оценку промдобычи полезных ископаемых на песочных месторождений перлита Дзорагюх (Цаккар) Гегаркуникский марз РА.
.С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы  www.mnp.am, по адресу: г.Ереван,  ул.Комитаса 29, в муниципалитете Дзорагюх,  по тел. 22-02-18, 22-15-68, 093092116.