<<Շողագա>> ՍՊԸ Ձորագյուղի (Ծակքարի) պեռլիտային ավազների հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. հունիսի 6-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղի (Ծակքարի) համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Շողագա>> ՍՊԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղի (Ծակքարի) պեռլիտային ավազների հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների նախնական գնահատման հայտի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում (mnp.am), ք. Երևան, Կոմիտաս 29 հասցեում, Ձորագյուղի համայնքապետարանում, հեռ. 22-02-18, 22-15-68, 093092116:

Public reviews will be held over mineral prospecting of Dzoragyugh(Tsakqar) perlite sand mine, submitted by ''Shoghaga'' LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on June 6, at 12:00 public reviews will be held in Dzoragyugh (Tsakqar) community administration, Gegharkunik Region, over environmental impact assessment of the preliminary evaluation  bid on mineral prospecting of Dzoragyugh (Tsakqar) perlite sand mine, submitted by “Shoghaga” LLC.
The project documents can be found in Dzoragyugh community administration, the RA “Nature Protection Expertise” CJSC (Yerevan, 29 Komitas), the RA Ministry of Nature Protection official website (www.mnp.am), (tel. 22-02-18, 22-15-68, +374 93 09-21-16).