<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ.հունիսի 4-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի Բյուրակն բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան <<Դանսառ>> ՍՊԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Շիրակի մարզի Գյուլիբուլաղի տուֆերի հանքավայրում օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների նախնական գնահատման հայտի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ(2-րդ հանրային քննարկում):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում (mnp.am), ք. Երևան, Կոմիտաս 29 հասցեում, հեռ. 22-02-18, 22-15-68, Բյուրակնի գյուղապետարանում, հեռ. 093996636:

Public hearings will be held over Gyulibulagh tufa mine extraction, submitted by ''Dansar'' LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on June 4, at 12:00 public reviews will be held at the Residence of Head of Byurakn settlement, Amasia community, Shirak Region, over environmental impact assessment of the pre-assessment bid for Gyulibulagh tufa mine extraction, Shirak region, submitted by ''Dansar'' LLC (Public Review II).
The project documents can be found in Byurakn community administration, the RA “Nature Protection Expertise” CJSC (Yerevan, 29 Komitas), the RA Ministry of Nature Protection official website (www.mnp.am), (tel. 22-02-18, 22-15-68 +374 93 99-66-36).