<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ.հունիսի 4-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի Բյուրակն բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան <<Դանսառ>> ՍՊԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Շիրակի մարզի Գյուլիբուլաղի տուֆերի հանքավայրում օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների նախնական գնահատման հայտի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ(2-րդ հանրային քննարկում):
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում (mnp.am), ք. Երևան, Կոմիտաս 29 հասցեում, հեռ. 22-02-18, 22-15-68, Բյուրակնի գյուղապետարանում, հեռ. 093996636:

Состоятся общественные слушания представленной ООО «Дансар» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду месторождений туфа Гюлибулаха Ширакского марза РА .
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 4-го июня 2018г. в 12:00 в резиденции административного руководителя деревни Бюракн община Амасиа Ширакского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Дансар» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду месторождений туфа Гюлибулаха Ширакского марза РА .
С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул.Комитаса 29, по тел. 010/22-02-18, 010/22-15-68, Бюракнский сельской администрации, тел. 093996636.