<<Երևանի Արարատ կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատ>> ՓԲԸ ՀՀ Կոտայքի մարզի գ. Վերին Պտղնի 5-րդ փողոցի 1-ին փակուղի թիվ 5 հողամասում նախատեսվող առևտրի կենտրոնի կառուցման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. մայիսի 31-ին ժամը 10:00-ին ՀՀ Կոտայքի մարզի գ. Վերին Պտղնիի համայնքաքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Երևանի Արարատ կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատ>> ՓԲԸ -ի կողմից ներկայացված Վերին Պտղնի 5-րդ փողոցի 1-ին փակուղի թիվ 5 հողամասում նախատեսվող առևտրի կենտրոնի կառուցման նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания представленной АООТ «Ереванский коньячно-винно-водочный комбинат Арарат» заявки на строительства запланированного торгового центра на земельном участке № 5 1-й тупике 5-й улицы в Верин Птгни
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն  от 19.11.2014г. 17-го апреля 2018г. в 12:00 в здании в здании муниципалитета Верин Птгни Котайкский марз РА состоятся общественные слушания представленной АООТ «Ереванский коньячно-винно-водочный комбинат Арарат» заявки на строительства запланированного торгового центра на земельном участке № 5 1-й тупике 5-й улицы в Верин Птгни (2-ое общественное обсуждение).