<<Ավազպլյուս>> ՍՊԸ Տանձուտի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի <<Տանձուտ-1>> տեղամասի աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2018թ. Հունիսի 4-ին, ժամը 12:00-ին ՀՀ Արմավիրի մարզի Տանձուտի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Ավազպլյուս» ՍՊԸ կողմից ներկայացված ՀՀ Արմավիրի մարզի Տանձուտի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի <<Տանձուտ-1>> տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ քննարկում/:

Public reviews will be held over mining ''Tandzut-1'' district of Tandzut sand-gravel composite mine, submitted by “Sand Plus'' LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on June 4, at 12:00 public reviews will be held in Tandzut community administration, Armavir Region, over environmental impact assessment of evaluation report regarding  mining ''Tandzut-1'' district of Tandzut sand-gravel composite mine, submitted by “Sand Plus'' LLC /Public Review IV/.