<<ՎԱՊ>> ՍՊԸ Վայքի գաբրոսիենիտների հանքավայրի <<Վայք>> տեղամասի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2018թ. մայիսի 24-ին ժամը 12:00-ին ՀՀ Վայոց ձորի մարզի Զառիթափի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<ՎԱՊ>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Վայքի գաբրոսիենիտների հանքավայրի <<Վայք>> տեղամասի արդյունահանման աշխատանքների նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания представленной ООО «ВАП» отчета о добыче на участке <<Вайк>> Вайкском месторождения проявления габросиенита
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն  от 19.11.2014г. 24-го мая 2018г. в 12:00 в здании муниципалитетa Заритапа  регион Вайоц Дзор РА состоятся общественные слушания представленной ООО «ВАП» отчета о добыче  на участке <<Вайк>> Вайкском месторождения проявления габросиенита  (2-ой этап общественного обсуждения).